Stezka korunami stromů

STEZKA KORUNAMI STROMŮ – Jan Pour – 5. ročník

Ve středu 27. 9. 2017 jsme šli na novou stezku.

Odcházeli jsme v 8:30 od školy. Cesta nebyla dlouhá. Šli jsme procházkou kolem lanovky, hotelu Vladimír a nakonec lesem.

U vchodu do stezky nás čekal průvodce z KRNAPU, který nám celou dobu vyprávěl zajímavosti o přírodě. Dozvěděli jsme se, co je vřetenovka, jak rozlišit stromy, co tady žije za ptáčky a spoustu jiných věcí. Pod věží jsme viděli kořeny smrku. Potom jsme hned vyrazili na věž. Nahoře bylo hezky vidět.

Výlet byl celkově povedený a poučný.

Moc děkujeme paní Petráškové a KRNAPU.

STEZKA KORUNAMI STROMŮ – Jan Hradecký – 4. ročník

Ve středu 27. 9. 2017 se vydala naše škola na stezku korunami stromů.

Vyšli jsme v 8:30 od školy, šli jsme kolem lanovky a potom jsme šli lesem a jsme tam. Když už jsme tam byli, tak tam byl náš průvodce, který se jmenoval Pavel Tlachač. Ten nás prováděl cestou v korunách stromů. Prvně jsme museli projít dlouhou dřevěnou lávku, a když jsme ji došli, tak jsme šli do podzemí a tam jsme viděli kořeny stromů ze spodu . Potom už jsme šli na věž, která měří 42 metrů. V půlce věže je tobogán. Na vrchu věže jsme se nasvačili, vyfotili a šli jsme dolů.

Odcházeli jsme skrz obchod, tam jsme si koupili suvenýr a potom jsme šli zpátky do školy.

Tímto  děkuje naše škola  paní Petráškové , že nám všem koupila vstupenky a také chceme  poděkovat  KRNAP, protože nám dali průvodce zadarmo. Ještě jednou děkujme všem a doporučuji se tam podívat.

  STEZKA KORUNAMI STROMŮ – Jakub Hlaváček – 5. ročník

Ve středu 27. 9. 2017 šla naše Základní škola v Janských Lázních na výlet na Stezku korunami stromů, šlo se pěšky od naší školy až na Hofmanovy boudy, kde nás uvítal průvodce pan Pavel Tlachač. Pan Pavel Tlachač poutavě vysvětlil zajímavosti o přírodě, o stromech a o rostlinách v okolí Stezky. Po vyhlídkové cestě byly různé zajímavosti, úkoly a také různé prolézačky, prostě nebyla žádná nuda. Pod rozhlednou je podzemí, ve kterém je expozice zabývající se životem rostlin a živočichů pod zemí. Dřevěná rozhledna je vysoká 45 m a je z ní nádherný výhled na Černou horu a do údolí směrem k Janským Lázním.

Tímto by chtěla naše škola poděkovat paní Petráškové a panu Tlachačovi ze Správy KRNAP.

 

Děkujeme.