Září v základní škole

I když se původně zdálo, že letošní letní prázdniny vlivem nesmírně krásného počasí nikdy neskončí, ten den přeci jenom nadešel a my všichni – účastníci školního procesu – jsme se museli vrátit buď před tabuli nebo do lavic. Nejvíce se samozřejmě na tento den těšili – jako každý rok- naši noví prvňáčci. Letos jich do školních lavic usedlo sedm. Jako každoročně jsme je slavnostně přivítali společně s panem Ing. Pavlem Koutem a děti dostaly spoustu zajímavých a užitečných dárků. Společně s námi žáčky přivítal i pán hor – Krakonoš v doprovodu vyhlášené kořenářky – Ponikelské báby.

Snímek obrazovky 2018-09-30 v 19.16.22

Však také děti dostaly trochu jejich léčivých bylinek na cestu. Pevně věříme, že její léčivé koření bystří mozek a dětem půjde ve školním roce vše lehce a dobře.:-)

Snímek obrazovky 2018-09-30 v 19.16.30

A protože čas se zastavit nedá, stihli jsme se již vypravit na Den zemědělství Královéhradeckého kraje – tzv. Dožínky, kde jsme si prohlédli nejnovější kombajny a traktory, chovná zvířata a zasoutěžili si o hodnotné ceny.

Snímek obrazovky 2018-09-30 v 19.16.45

Děti z prvního a druhého ročníku opravdu nezahálí, jako každoročně již od prvních týdnů jezdí na plavecký výcvik do trutnovského bazénu, kde se pod vedením zkušených instruktorek a instruktorů Lokomotivy Trutnov zdokonalují v plaveckém umění.  Přejeme jim, ať se jim daří.:-)

V úterý  18. září také děti (v rámci výtvarné výchovy) vyrazily na fotografický výlet v doprovodu místního fotografa  Bohdana Holomíčka. Rádi bychom během roku s dětmi udělali výstavu:  „Jak ty Jánky vidí děti“.  Projekt by měl pokračovat i pokusy o vyvolávání fotogramů v černé komoře a další prací s fotografií.

Snímek obrazovky 2018-09-30 v 19.16.50
Zapsala: Zdeňka Hrnčířová