Říjen v základní škole

Co přinesl říjen základní škole? Nikdo nezahálí. Žáci 1. a 2. ročníku pokračují ve zdokonalování v plaveckém umění v trutnovském bazénu.

Starší děti 3. -5. ročníku ve stejných chvílích „testují „ led na zimním stadionu v Trutnově. Počáteční strach některých dětí je pryč, zlepšují se v jízdě popředu i pozadu, proto jsme se na závěr našeho bruslení pokusili i o hokejový zápas. Bruslení zdar!  Budeme se těšit opět za rok.
1

Říjen je také typickým „dýňovým„ měsícem. Děti si pod vedením p. uč. Moštěkové od jara pěstovaly okrasné dýně, ze kterých se po ozdobení šípky, listy a dalšími přírodninami stali „podzimní panáčkové“, kteří u hlavního vchodu vítají návštěvníky školy.

2

V rámci výtvarné výchovy si žáci s p. uč. Klárou Stejskalovou vyzkoušeli netradiční výtvarné techniky Land-art a Stone balancing – stavby z kamenů, jen škoda, že je nenechaví návštěvníci opět přestavili…. Se stejným nadšením si děti také vyzkoušely Graffiti – malování obrazů barevnými spreji s využitím různých šablon. Jak se jim to podařilo, můžete sami posoudit ve vestibulu janskolázeňského kina.

3

„ Zazpíváme si, pane učiteli“…a tedy na závěr ještě trochu hudby. Společně s dětmi z MŠ se žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili hudebního pořadu “Muzikanstký rok“, kdy společně putovali všemi ročními obdobími plnými písniček. Celý program samozřejmě končil zimou a tedy Vánocemi a vánočními koledami, však už zima pomalu klepe na vrata. Za krásné představení děkujeme.

Ze základní a mateřské školy přeje krásně barevný podzim Mgr. Zdeňka Hrnčířová.