Prosinec v základní škole

Rádi bychom se společně s vámi ohlédli za uplynulým měsícem, protože jsme v jeho průběhu zažili spoustu krásných dní.

Nejprve jsme nacvičili divadelní představení na Mikulášskou besídku do janskolázeňského kina. Tentokrát byla naše pohádka na téma lesa. Příběh ztracené princezny Rozárky, která zůstala žít s lesními skřítky a vílami v kouzelném lese a nakonec stromy tohoto lesa zachránila před pokácením, se divákům líbil a odměnili nás velikým potleskem.

DSC_0949

Jako každoročně jsme využili pozvání ZOO Dvůr Králové nad Labem a 12. 12. jsme za symbolické vstupné navštívili zimní zoologickou zahradu, kde jsme se pokusili netradičně ozdobit jeden z dřevěných instalovaných stromů. Jestli se nám to povedlo, pomocí ozdob vytvořených vrámci Vv s paní učitelkou Klárou Stejskalovou, můžete posoudit sami. Zvířata v ZOO jsme zkontrolovali, všechna jsou spokojená a většinou odpočívají, aby načerpala sílu na příští sezónu.

1

Další besídka, tentokrát už u nás v dolní budově školy, se uskutečnila 19. 12. Vystoupení bylo plné veselých pohádkových scének a doplněno nejznámějšími koledami. Jsme rádi, že jsme společně strávili příjemné předvánoční odpoledne.

2

Poslední předvánoční čtvrtek jsme se rozhodli prožít nevšedně, a tak jsme se vypravili na Vánoční program na zámek Potštejn. Naše rozhodnutí bylo velice správné. Na zámku jsme si prohlédli nejen spoustu tradičních i netradičních betlémů, ale s holčičkou Barunkou a andělem také putovali do Betléma. Cestou jsme vzbudili pasáčka ovcí, prošli hlučným tržištěm, navštívili tři krále, až jsme stanuli před Betlémem. Společně s Marií a Josefem jsme se nakonec rozloučili krásnou koledou. Celý program byl pro děti velice pečlivě připravený a my si příběh opravdu krásně užili.

3Po cestě zpět jsme se ještě zastavili podívat na náš největší pohyblivý betlém v Třebechovicích pod Orebem.

4

Už teď jsme zvědaví na to, jaké krásné akce nám přinese nový rok 2019.

Ze základní školy zdraví Mgr. Zdeňka Hrnčířová.