Cyklistický den

Cyklistický den na Základní škole v Janských Lázních

Cyklistický denNa středu 18. 6. 2013 se děti těšily už delší dobu. Většina z nich cestu do školy absolvovala na svém jízdním kole, které bylo pro tento den velice důležité.
Celé  týdny se ve škole připravovaly pod vedením paní učitelky Mgr. Kučerové, učily se dopravní značky, řešily složité křižovatky, aby až přijde den  D, vše znaly a nic nepletly.
Výuka začala zajímavou přednáškou pana učitele Mgr. Pavla Šedivého o vynálezu kola a jeho vývoji až do dnešní podoby. Všichni se seznámili také s povinnou výbavou kola a důležitými pravidly při jízdě.
Druhou vyučovací hodinu se již dětí ujali příslušníci POLICIE ČR z oddělení ve Svobodě nad Úpou: prap. Jiří Hrnčíř a pprap.. Martin Šesták. Ti nejprve procvičili děti ve znalostech značek a křižovatek, aby je dostatečně připravili na následující test.
Celá škola se poté vydala na centrální parkoviště, kde už pro ně policisté připravili jízdu zručnosti složenou z několika disciplín, jako např. jízda do osmičky, převezení kelímku s vodou  apod. Děti během jízdy sbíraly potřebné body. Děkujeme paní učitelce Stránské a dětem z MŠ, že nás přišly podpořit a fandit. Celá akce byla nově zpestřena o závody na koloběžkách, které nám zdarma zapůjčila K+K SKI School  Janské Lázně.
Náš cyklistický den byl zakončen vyhlášením vítězů. Všechny děti si odnášely upomínkové předměty a 3 vítězové ve dvou kategoriích zároveň s diplomem i volný vstup do Lanového parku.
Díky překrásnému počasí se celá akce vydařila.

Velice děkujeme za přípravu celé akce policistům ze Svobody nad Úpou, pedagogům školy, rodičům, kteří nám asistovali při jízdě zručnosti, společnosti MEGA PLUS s.r.o. za umožnění akce na Centrálním parkovišti a K+K SKI Shool za zapůjčení koloběžek a za volné vstupenky do lanového parku pro vítěze.

Mgr. Zdeňka Hrnčířová
ředitelka ZŠ a MŠ Janské Lázně