A už zase plaveme

Sešel se rok s rokem a už jsme zase ve vodě. Prvňáčci poprvé, druháčci, ti už věděli, na co se mají těšit.

Jako každoročně spolupracujeme s Plaveckou školou LOKOMOTIVY Trutnov a každý čtvrtek místo klasické výuky odjíždíme na dvouhodinové lekce plavání. Celý kurz je veden proškolenými instruktorkami.

Během první hodiny plavání děti předvedou, jestli jsou ve vodě tzv. jako doma a co už samostatně dokáží. Některé umějí již plavat, některé splývají, jiné děti se vody ještě bojí a hloubka jim nahání hrůzu. Dle svého umění jsou děti ozdobeny různými pásky, kolečky a dalšími pomůckami, které jim mají umožnit bezpečný pobyt ve vodě, ale v pohybu je neomezují  - (na rozdíl od klasického nafukovacího kruhu).  Během deseti lekcí se děti ve svých dovednostech postupně zdokonalují.

Poslední – závěrečný den bývá u dětí nejoblíbenější.  Čekají  na ně napínavé závěrečné závody. Děti také předvedou, co se za celou dobu naučily, v čem se zlepšily, kdo se naučil splývat, kdo uplave víc, než když do hodin plavání přišel poprvé.  Dle toho dostanou vítězové závodů nejen Diplomy, ale všechny děti  i tzv.“Mokré vysvědčení“, ze kterého se dozvědí, o kolik se absolvováním plaveckých lekcí zlepšily.

Takže HURÁ DO VODY a plavky s sebou….