Cyklistický den – BESIP

Cyklistický den – BESIP

cykloV pátek 20. 6. 2014 se v naší škole konal cyklistický den.  Celou akci pro nás přichystali policisté z oddělení ve Svobodě nad Úpou.
Jako každoročně byla celá akce perfektně připravená. Policisté nejprve děti seznámili s pravidly silničního provozu, zkoušeli znalost dopravních značek a řešili společně s dětmi různé druhy křižovatek. Nakonec si děti prověřily své znalosti v testech. Každý získal daný počet bodů.
Další body děti získávaly při jízdě zručnosti, která byla policisty připravena již den předem na centrálním parkovišti, zapůjčeném pro tuto akci od společnosti Mega PLUS, za což ještě jednou děkujeme. Děti projížděly osmi stanovišti, jako například osmičku, jízdu mezi kuželi apod. Takto získané body byly přičteny k bodům z testu a celá akce se mohla vyhodnotit.
Policistům velice děkujeme za příkladnou práci s dětmi, za jejich volný čas při přípravě dopravního hřiště.  Jmenovitě panu prap. Jiřímu Hrnčířovi, prap. Danielu Starzykovi a pprap. Martinovi Šestákovi.
Společnosti K+K  děkujeme za zajištění cen pro děti (volné vstupenky do lanového parku v Janských Lázních) a za zapůjčení koloběžek.

Mgr. Zdeňka Hrnčířová
ředitelka ZŠ a MŠ Janské Lázně