Zahájení školního roku

Slavnostní zahájení školního roku v ZŠ a MŠ Janské Lázně

 Pondělí 1. září 2014 se stejně jako pro dalších 150 000 dětí naší země stalo prvním školním dnem také pro naše prvňáčky.

zahV letošním školním roce nastoupilo do základní školy v Janských Lázních pět nových žáčků – čtyři chlapci a jedna slečna. V tento slavnostní den prvňáčky doprovodili rodiče i prarodiče a mohli tak společně s nimi prožít jeden z nejdůležitějších dní v jejich životě.

Jako každý rok přivítala žáčky paní ředitelka školy s panem starostou p. Ing. Jiřím Hradeckým.  Dětem popřáli mnoho sil, úspěchů a radosti a rodičům hlavně trpělivost se svými školáčky. Společně dětem rozdali dárky – výtvarné potřeby, pamětní list a dárečky od pana starosty – zobcové flétny, které děti využívají nejen v hodinách hudební výchovy a mazací destičky, které dostali všichni žáčci naší školy.

Pak už ale na děti čekalo to největší překvapení. Do třídy se vřítil strašlivý loupežník Školomor, který dětem začal loupit slabikáře a učebnice, protože si z nich chtěl uvařit písmenkovou polívčičku. Po okořenění polévky hadem a myší kůží by se mu to asi jistě podařilo, kdyby ale děti společně s paní učitelkou nezavolaly na pomoc vládce Krkonoš – Krakonoše, který nejen že si věděl s loupežníkem rady a slabikáře pro děti zachránil, ale přinesl dětem i dárečky – každému kouzelný kámen plný síly -  přímo z Obřího dolu. Krakonoš vzal s sebou na cestu do naší školy i Anče, která také nepřišla s prázdnou, ale měla napečené povidlové buchty, na kterých si všichni rádi pochutnali

A tak vše nakonec dobře dopadlo, slabikáře byly zachráněny a nám už nestojí nic v cestě, abychom se mohli začít učit jako opravdoví školáci.

Nejen našim prvňáčkům přejeme úspěšné vykročení do nového školního roku 2014/2015.

Mgr. Zdeňka Hrnčířová