Podzim na základní škole

Co je na podzim nového v naší Základní škole? Co jsme zažili? A co chystáme?

Jako zázrakem se nám škola proměnila z letní na podzimní. Celou školou nyní létají draci, rostou v ní houby, chodí po ní ježci s nákladem ovoce na zádech a nepříjemný déšť připomínají všudypřítomné barevné deštníky. Krásnou výzdobu, kterou chválí všichni návštěvníci naší školy, připravily děti společně s paní učitelkou výtvarné výchovy Štěpánkou Štelzerovou.

A co jsme nového zažili?
Jako každoročně jsme se zajeli podívat na Den zemědělství do Hradce Králové. Tentokrát to byl pátek 19. 9. Děti si prohlédly různé druhy ovcí, koz, králíků, slepic, dále plnily rozličné úkoly a za jejich správné plnění dostaly na své lístečky razítko. Při odjezdu z akce děti  své lístky odevzdaly a už jistě netrpělivě čekají, kdo z nich bude vylosován a dostane nějakou pěknou cenu.

Také jsme začali plavat. Plaveckého výcviku se účastní děti 1. a 2. ročníku. Spolupracujeme s Plaveckou školou LOKOMOTIVY Trutnov a každý čtvrtek místo klasické výuky odjíždíme na dvouhodinové lekce plavání. Celý kurz je veden proškolenými instruktorkami plavecké školy.  Některé děti již umějí plavat, některé splývají, jiné děti se vody ještě bojí a hloubka jim nahání hrůzu. Dle svého umění jsou děti ozdobeny různými pásky, kolečky a dalšími pomůckami, které jim mají umožnit bezpečný pobyt ve vodě, ale v pohybu je neomezují. Během deseti lekcí se děti ve svých dovednostech postupně zdokonalují. Na závěr děti získají tzv. Mokré vysvědčení, kde je zhodnoceno, jak se během výcviku zlepšily.

A co chystáme?
V plném proudu jsou již přípravy na Mikulášskou a Vánoční besídku, kterými chceme udělat radost nejen rodičům a prarodičům našich dětí. Také se těšíme na plánované listopadové bruslení na zimním stadionu v Trutnově, kam se několikrát vypraví 3., 4. a 5. ročník naší školy pod vedením paní učitelky Kučerové.
Z podzimní základní školy zdraví Mgr. Zdeňka Hrnčířová

12