Prosinec ve škole

Ačkoli počasí prosincově nevypadalo, všechny naše akce již voněly Vánocemi.

Mikulášská
Na pátek 5. 12. jsme se velice dlouho chystali. Jako každoročně jsme pro všechny děti, které na Mikulášskou do kina přišly, připravili vystoupení. Letos jsme se s naším příběhem vypravili do pekla, kde si čerti povídají o tom, proč se vlastně na zemi slaví Vánoce. Doufáme, že se naše vystoupení dětem líbilo, a kdo ho nestihl, může se na něho podívat na našich webových stránkách.
mik

Zdobení stromečku v ZOO
Ve středu 10. 12. jsme se i s dětmi z naší mateřské školy vypravili do zimní ZOO ve Dvoře Králové nad Labem, kde si mohla každá škola ozdobit svůj vlastní vánoční stromeček. Byli jsme na to také náležitě vybaveni. S Klárou a Ivou z Bosorky vyrobily děti spousty keramických ozdob: anděly, zvonečky, stromečky a mezi ně jsme navěsili sněhem ozdobené šišky. A po ozdobení stromečku, při kterém jsme opravdu řádně vymrzli, jsme se již ohřívali v pavilonu opic, ptáků, plazů…  Největším zážitkem pro děti ale bylo krmení kůzlátek.
Zjistili jsme, že i v zimě má Zoologická zahrada svůj půvab a za rok sem určitě vyrazíme znovu.

Vánoční besídka
Ve čtvrtek 18. 12. nás čekala dlouho očekávaná Vánoční besídka pro všechny naše blízké. Samozřejmě byla plná básniček a koled. Vrcholem celého programu byla pohádka o Sněhurce. Děti tuto pohádku velice pilně trénovaly, a proto se téměř půlhodinové divadlo rodičům zajisté líbilo. V roli zlé královny excelovala Anička Francová, Sněhurku hrála Natálie Jandová. O tom, jak se nejen ony ale všechny děti úkolu zhostily, se opět můžete přesvědčit na našich webových stránkách: www.zsjanskelazne.cz.

bes
Foto J. Kalivoda

Z janskolázeňské školy zdraví Mgr. Z. Hrnčířová